PREČÍTAJTE SI 1

PREČÍTAJTE SI 1

BIM (building information modeling) je novým prístupom k projektovaniu, výstavbe a správe nehnuteľností. Pri projektovaní je vytváraný 3D model budovy resp. v našom prípade 3D model vykurovania, chladenia a zdrojov tepla a chladu.

ikona bim colorS jednotlivými 3D prvkami navrhovaných systémov sú prenášané aj ich parametre. Kliknutím na napr. navrhované obehové čerpadlo je možné zistiť jeho presné typové označenie, objednávkové číslo, hmotnosť, DN, PN, elektrický príkon a napájanie atď.

Pre „BIM“ projektovanie používame OPEN BIM software DDS-CAD. Tento software bol vyvinutý špeciálne pre potreby projektovania profesií TZB. Na rozdiel od iných, na trhu dostupných programov sa nejedná len o drahý kresliaci/modelársky nástroj, ale o program, ktorý okrem kreslenia/modelovania zvláda aj výpočty napr. tepelných strát, potrubných sietí či zjednodušený návrh teplovodného podlahového vykurovania.

Nezanedbateľnou výhodou BIM riešení je tvorba špecifikácií materiálu, tzv. „BOQ“ (bill of quantity), pri ktorom je možné použiť rôzne druhy členenia, napr. podľa podlaží, podľa zón atď..


Ukážky "BIM" projektovania / projektov


 

BIM projektovanie

3D model vykurovania, chladenia a zdrojov tepla a chladu

Oprávnenia a ocenenia

Autorizačné oprávnenia, ocenené projekty a stavby

Referencie

Výber nami realizovaných najdôležitejších TZB projektov
Image

Máte záujem o naše služby?

Kontaktujte nás ohľadne Vášho projektu a my Vám radi poradíme a naprojektujeme vykurovavací systém, zdroj tepla alebo chladu či hydraulické vyregulovanie systému.